اهداف و مزایای استاندارد سازی فرآیند طراحی و تولید محصولات صنعتی

پس از آشنایی با مفهوم استاندارد سازی در طراحی در مقاله نخست , اینک در دومین مطلب از مجموعه استانداردسازی طراحی محصولات صنعتی که بخشی از دسته بندی طراحی برای تعمیر و نگه داری محسوب می شود به بررسی اهداف اصلی و مزیت های استانداردسازی در طراحی , تولید و تعمیر و نگه داری محصولات می پردازیم.

اهداف استانداردسازی

اهداف اصلی از اجرای فرآیند استانداردسازی را می توان در قالب آیتم های زیر خلاصه کرد :

1- کاهش تعداد مدلها و نمونه های تولید شده از محصول

2- افزایش استفاده از قطعات متداول و استاندارد (Common.Parts) در تجهیزات مختلف

3- کاهش تعداد قطعات و مجموعه های مونتاژی گوناگون در محصولات

4- استفاده از تعداد محدودی از انواع اصلی قطعات و مجموعه ها و کسب اطمینان از اینکه آن قطعات به سهولت قابل تمایز و با رویه های موجود سازگار بوده و بطور مستمر در کاربردهای مورد نظر بکار رفته اند.

5- کنترل , ساده سازی و کاهش روند کد گذاری ,نامگذاری و مشکلات انبارداری

6- افزایش استفاده از قطعات قابل تعویض با یکدیگر(Interchangeable) در محصولات مختلف

در مسیر استانداردسازی باید به این نکته توجه داشت که این فرآیند به دنبال ایجاد مانع بر سر راه پیشرفت در طراحی محصولات نیست ولی لازم است پیش از آنکه گامهایی جهت پیشرفت طراحی اجرا برداشته شوند, مشخص شود که میزان پیشرفت طراحی بر مزایای استانداردسازی ارجحیت دارد. با وجود بحث ابتکار عمل یا آزادی , فقدان استانداردسازی را می توان عموما به ارتباطات ضعیف بین طراحان, طرفین قرارداد, کاربران نهایی, آژانس های خرید و زیرمجموعه های مختلف آنها نسبت داد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که تیم تعمیر و نگه داری (Maintenance) بیش از هر چیز نگران فقدان این ارتباطات بوده و مسئولیت را در جهت کسب اطمینان و هماهنگ سازی بخشهای مختلف با طراحی بر عهده بگیرد تا تمامی مزایای استانداردسازی در طراحی و تولید محصولات بدست آید.

مزایای استانداردسازی

یک برنامه مدون استانداردسازی , مزایای زیر را خواهد داشت :

1- اجتناب از الزامات مرتبط با قطعات مخصوص و قطعاتی با تلرانس های بسته

2- صرفه جویی در زمان طراحی ,هزینه تولید و زمان و هزینه تعمیر و نگه داری

3- حصول قابلیت اطمینان یکنواخت تر و قابل پیش بینی تر محصولات

4- به حداقل رساندن خطر استفاده نامناسب از قطعات و مجموع ها .

5- جلوگیری از وقوع حوادثی که در اثر بکارگیری رویه های نامناسب و گیج کننده رخ می دهند .

6- تسهیل استفاده از قطعات یک محصول در محصولات دیگر (.Camibalizing) در جریان تعمیر و نگه داری.

7- کاهش خطاهای سیم کشی ,نصب و جایگزینی قطعات و … ناشی از تنوع در ویژگیهای تجهیزات مشابه

علاوه بر موارد فوق در تدارکات, انبارداری , تمرینات و مشکلات مربوط به غیرفعال بودن محصول  ناشی از بکارگیری قطعات غیراستاندارد , هزینه های تولید و تعمیر و نگه داری به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

همچنین در بخش تجهیزات نظامی با بکارگیری قطعات متداول و مواد و قطعات استانداردی که در تستهای مختلف موفق بوده اند, راندمان رزمی محصولات نیز افزایش می یابد.

نمونه ای از اجرای برنامه استانداردسازی

یکی از موارد پیاده سازی فرآیند استانداردسازی , برنامه وزارت دفاع آمریکاست که در قالب قوانین عمومی 436 و قانون 82 دوم گنگره و همچنین قانون عمومی 1082 و قانون 84 ام گنگره تصویب شد و بوسیله وزارت دفاع آمریکا اجرا گردید.

اهداف برنامه :

هدف برنامه استانداردسازی در وزارت دفاع , بهبود راندمان و اثربخشی در پشتیبانی لجستیک و آمادگی عملیاتی ارتش, نیروی دریایی و نیروی هوایی و همچنین صرفه جویی در منابع مالی, نیروی انسانی , تجهیزات تولید و منابع طبیعی بوسیله گامهای اجرایی زیر است :

1- استفاده از حداقل تنوع در ابعاد , گونه ها و سرویسهای ضروری نظامی

2- دستیابی به بالاترین حد از قابلیت جایگزینی قطعات و اجزا ی محصولات مختلف با یکدیگر

3- توسعه اصطلاحات , کدها و نقشه های استاندارد

4- تهیه اسناد مهندسی و خرید برای طراحی, خرید و انتقال آیتمهای سازگار با اهداف برنامه استانداردسازی وزارت دفاع امریکا

5- تامین قطعات دپارتمانهای نظامی با تجهیزاتی با بیشترین قابلیت اطمینان ممکن از طریق استفاده از اقلام مورد تایید استانداردهای دولتی

محدوده کاربرد

برنامه استانداردسازی دفاعی شامل مواد, تجهیزات, قطعات و فرآیندها است همانطور که در برگیرنده مباحث مهندسی, رویه های ضروری طراحی , تدارکات , تولید و بازرسی عملیاتی, نگه داری و آماده سازی و تحویل اقلام دفاعی است.

کاربردها :

استانداردسازی باید به همان صورت که برای آیتم های موجود در زنجیره تامین اعمال می شود, در تمام مراحل طراحی نیز پیاده سازی شود. در هر جایی که ممکن باشد لازم است که از قطعات و اقلام و زیر مجموعه های استاندارد استفاده شود. با اجرای استانداردسازی, تعداد اقلام متفاوت و حق امتیاز (Prerogative) طراحی در روند توسعه سیستم های سلاح و تولید آنها کاهش می یابد. فاکتور اصلی در کاهش هزینه کلی و درازمدت پشتیبانی لجستیک این است که طراحی به گونه ای انجام شود که از هر دو جنبه فیزیکی و عملیاتی , تعویض قطعات محصولات مختلف با یکدیگر امکان.پذیر باشد. ملاحظات مرتبط با استانداردسازی در فرآیند توسعه یک سیستم جدید, امکان تعویض و جایگزینی قطعات و زیر مجموعه را در تمام شرایط فراهم می کند و این نتیجه نهایی استانداردسازی موثر است که هم دولت و هم صنعت باید بصورت هماهنگ در جهت دستیابی به آن تلاش کنند.

منبع :

ترجمه شده از کتاب

ENGINEERING DESIGN HANDBOOK ,MAINTAINABILITY GUIDE FOR DESIGN

برای دانلود این کتاب بر روی لینک زیر کلیک کنید :

ENGINEERING DESIGN HANDBOOK ,MAINTAINABILITY GUIDE FOR DESIGN

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *